close
تبلیغات در اینترنت
فناوری
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
دروغ‌سنج شایعات اینترنتی ساخته شد
نوشته شده در شنبه 03 اسفند 1392
بازدید : 23
نویسنده : Hadi


دروغ‌سنج شایعات اینترنتی ساخته شد

محققان دانشگاه شفیلد انگلیس مدعی‌اند سیستم آشکارسازی ساخته‌اند که می‌تواند شایعات آنلاین در شبکه‌های اجتماعی را فورا شناسایی و صحت آنها را بررسی کند.

هدف از ساخت این دستگاه، کمک به سازمانها مانند دولتها و خدمات اورژانس برای واکنش موثرتر به رویدادها یا شرایط گزارش شده در سایت ها عنوان شده است.

این پروژه، از پژوهشی در مورد استفاده از رسانه‌های اجتماعی در جریان شورشهای لندن در سال 2011 نشات گرفته است.

سایتهای اجتماعی نقش بسیار مهمی را در انتشار سریع اخبار از رویداد زلزله‌ای در چین تا فرود اضطراری هواپیمایی در رود هادسون نیویورک ایفا می‌کنند، اما روزنامه‌نگاران بخوبی می‌دانند که صرف بودن خبر فوری در سایتهای اجتماعی به معنی صحت آن نیست.

سیستم پیشنهادی به بررسی داده‌هایی شامل نوشته‌ها در سایت توئیتر، نظرات ارسالی در انجمنهای مراقبتهای پزشکی یا سایر فعالیتهای آنلاین پرداخته تا چهار نوع شایعه آنلاین شامل گمانه‌زنی‌ها، جنجال‌ها، اطلاعات غلط (شایعاتی که ناخواسته منتشر می‌شوند) و اطلاعات گمراه‌کننده (اخبار غلطی که با سوءقصد گسترش می‌یابند) را شناسایی کند.

به گفته محققان، این سیستم، منابع اطلاعات را بر اساس ارزیابی اعتبار آنها طبقه‌بندی کرده و تاریخچه یک حساب اینترنتی آنلاین یا سابقه آنرا برای تعیین امکان ایجاد آن به منظور شایعه‌پراکنی بررسی می‌کند.

این طبقه‌بندی شامل خبرگزاری‌ها، روزنامه نگاران، کارشناسان، شاهدان، اعضای جامعه و حسابهای رباتیکی است که بطور خودکار نوشته‌هایی در رسانه‌های اجتماعی ارسال می‌کنند.

نتایج بدست آمده از جستجوهای این سیستم بر روی یک «داشبورد تصویری» به نمایش درآمده تا کاربران بتوانند از صحت شایعات باخبر شوند.

پروژه « Pheme» که نام خود را از یک شخصیت افسانه‌ای یونانی به دلیل شهرت آن در انتشار شایعات گرفته، برای سه سال اجرا خواهد شد. در این پروژه پنج دانشگاه شفیلد، وارویک، کینگز کالج لندن، سارلند در آلمان و مادول وین شرکت خواهند داشت.

در پایان این پروژه، محققان امیدوارند بتوانند آنرا به عنوان یک ابزار خاص در اختیار روزنامه‌نگاران قرار دهند.


:: موضوعات مرتبط: فناوری , کامپیوتر و موبایل , فن آوري و مهندسي ,دانه های انار عمر باتری را افزایش می دهد
نوشته شده در شنبه 03 اسفند 1392
بازدید : 21
نویسنده : Hadi
asd
این روزها داشتن دستگاهی با عمر باتری مناسب آرزوی هر کاربری است و شاید به همین دلیل باشد که محققان درحال کار برروی روش هایی جدید برای افزایش عمر باتری هستند. به تازگی محققان دانشگاه استنفورد موفق به پیدا کردن راهی برای افزایش طول عمر باتری های لیتیوم یون با استفاده از سیلیکون برای کمک به حفظ شارژ باتری شدند.
 
هر چند سیلیکون دارای مشکلات خاص خود می باشد، مثلا در طول شارژ ممکن است متورم شده و بشکنند. همچنین آنها به الکترولیت ها در سلول ها واکنش نشان داده و مدارها را خراب می کنند. اما راه حل آنها چیست؟ چطور میتوان از سیلیکون بدون متورم شدن استفاده کرد؟
دانشمندان در دانشگاه استنفورد با الهام از دانه های انار و طرز قرار گرفتن آنها، نانوسیم های سیلیکونی را با پوششی از زرده کربن محافظت میکنند. این کار اجازه تورم به سیلیکون بدون شکسته شدن را میدهد. زرده کربن همانند پوسته های بین دانه های انار سیلیکون ها را محافظت کرده و اختلالی در فعالیت آنها ایجاد نمیکند.محققات اعلام میکنند که با این روش بعد از ۱۰۰۰ بار شارژ (خالی و پر شدن باتری)، همچنان می توان از ۹۷ درصد ظرفیت آن استفاده کرد.

:: موضوعات مرتبط: فناوری , کامپیوتر و موبایل ,بازدید : 21
نویسنده : Hadi

bizarre Aircraft

در این پست نمی‌خواهیم که هواپیماهای پیشرفته را به شما معرفی کنیم، بلکه قصد داریم ۱۷ هواپیما را به شما نشان بدهیم که طراحی‌شان بسیار عجیب و غریب بوده است، طوری که گاهی نمی‌توان تصور کرد که بعضی از آنها واقعا قادر به پرواز بوده باشند و از نظر آئرودینامیک، کارایی داشته باشند.


Aerodyne

bizarre Aircraft

این هواپیما واقعا ظاهر عجیبی دارد، البته مهندسانی که هواپیماهایی مثل این را طراحی می‌کردند، قصد تفریح نداشته‌اند، بعضی از آنها می‌خواستند سنت‌شکنی کنند و راه‌های جدیدی را برای پرواز آزمایش کنند، گاهی هم برای پاسخ به بعضی از نیازها مثل سوختگیری در هوا، پنهان ماندن از رادارها، اشکال متفاوتی به ذهنشان می‌رسید، در هر صورت Aerodyne که توسط الکساندر لیپیش طراحی شده بود، ظاهر عجیبی دارد!

AD-1 ناسا

bizarre Aircraft

این هواپیما به صورت آزمایشی در سال ۱۹۷۹ ساخته شد، بال‌های محکم و مستقیم این هواپیما جلب نظر می‌کنند.

گاهی برای آزمایش عملکرد یک هواپیما، محاسبات ریاضی و تونل باد کافی نیستند و برای آزمایش همه عوامل  متغیرها، کاری که باید انجام شود، ساختن نمونه واقعی است و بدین گونه بود که AD-1 ساخته شد!

Nemuth Parasol

bizarre Aircraft

این هواپیما در سال ۱۹۳۴، توسط دانشجویان دانشگاه میامی ساخته شد، بال این هواپیما مدور بود و به صورت سایبانی در بالای هواپیما بود.

مدل ۲۸۱ پروتئوس

bizarre Aircraft

این هواپیما را «برت روتان» طراحی کرده بود، بدنه نازک و مدادی و بال‌ها دوگانه آن جلب نظر می‌کنند، این هواپیما نخستین بار در سال‌های پایانی دهه ۱۹۹۰ آزمایش شد.

هدف از ساخت آن، صعود به ارتفاعات بالا و استفاده از هواپیما برای رله مخابراتی بود.

به خاطر طراحی خاصی که می‌بینید، این هواپیما می‌توانست ۱۸ ساعت در ارتفاع ۲۰ هزار متری باقی بماند.
گرومن X-29

bizarre Aircraft

این هواپیما که در سال ۱۹۸۴ ساخته شد، ثابت کرد که جت‌ها حتی اگر زاویه بال‌هایشان معکوس باشد، باز هم قابل پرواز هستند!

Vought V-173

bizarre Aircraft

در ظاهر مثل یک پنکیک شناو می‌ماند، اما این یک هواپیمای واقعی بود که در طی جنگ جهانی دون ساخته شده بود، هدف از ساخت آن این بود که از باند پرواز کوتاه روی کشتی‌ها قابل پرواز باشد.

هواپیمای سیکورسکی با بال‌های ضربدری

bizarre Aircraft

این هواپیما، هدف جاه‌طلبانه‌ای داشت، ساخت وسیله پروازی که سرعت جت‌ها و توانایی پرواز و فرود عمودی هلیکوپترها را داشته باشد.

متأسفانه این پروژه در سال ۱۹۸۸ متوقف شد.
P-791 لاکهید مارتین

bizarre Aircraft

هدف از ساخت این هواپیما، ساخت وسیله پروازی بودی که سرعت جت‌ها و ویژگی شناوری یک بالون را داشته باشد.

گفته می‌شود که این هواپیما می‌توانست سه هفته در ارتفاع شش هزار متری باقی بماند.

شوالیه سفید دو

bizarre Aircraft

این هواپیما به این منظور ساخته شده بود که بتواند یک فضاپیما را بین دو قسمت خود حمل کند و به ارتفاع زیرمداری ببرد.

در سال ۲۰۰۸، این هواپیما برای نخستین بار آزمایش شد و توانست به ارتفاع ۲۱ هزار متری برود. خلبان در قسمت راست، مستقر می‌شد و هواپیما را کنترل می‌کرد.

شرکت «ویرجین گلکتیک» در در نظر دارد روی همین هواپیما کار کند تا فضاپیماها را به ارتفاع ۱۵ کیلومتری برساند، در ادامه کار فضاپیما جدا شود و ۱۱۰ کیلومتر صعود کند.
Blohm & Voss BV 141

bizarre Aircraft

این هواپیما ظاهر خشنی دارد و یادآوری می‌کند که قرینگی، شرط لازم پرواز هواپیماها نیست.

این هواپیما در سال‌های جنگ جهانی دوم توسط آلمان‌ها به صورت محدود ساخته شده بود و هدف از آن مأموریت‌های شناسایی بود.
بومرنگ مدل ۲۰۲ شرکت روتان

bizarre Aircraft

این هواپیما هم غیرقرینه بود، اما برخلاف هواپیمای قبلی، هدف از ساخت آن در سال ۱۹۹۶، تضمین کنترل هواپیما، حتی در شرایط دشوار آسیب یک موتور بود.

McDonnell XF-85 Goblin

bizarre Aircraft

bizarre Aircraft

bizarre Aircraft

این هواپیما در سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم ساخته شد و ملقب به جنگنده انگلی شد! چون از محفظه بمب یک هواپیما عظیم، بیروم می‌آمد و هواپیمای مادر را از حملات هواپیماهای دشمن، محافظت می‌کرد!

ماهی آبنوس حامله یا Pregnant Guppy

bizarre Aircraft

bizarre Aircraft

bizarre Aircraftگاهی برای حمل محموله‌های بزرگ چاره جز ساختن هواپیماهایی با این شکل بدنه عجیب نیست، اساسا طراحی این هواپیما، هواپیما بویینگ ۳۷۷ بود، اما به این شکل متفاوت ساخته شده بود تا بتواند قطعات لازم برای مأموریت سفر به ماه آپولو را حمل کند!

H-4 Hercules 2

bizarre Aircraft

bizarre Aircraft

این هیولای ۲۰۰ تنی را سرمایه‌دار و فیلم‌سازی مشهور آمریکایی -هووارد هیوز- ساخته بود و کسانی که فیلم زندگی او را با بازی لئوناردو دی کاپریو دیده‌اند، کاملا با این هواپیمای عجیب آشنا هستند.

bizarre Aircraft

bizarre Aircraft

این هواپیما که در حال حاضر تنها در موزه‌ها پیدا می‌شد، بزرگ‌ترین هواپیمایی بود که می‌توانست از روی سطح دریا به پرواز درآید.
Goodyear Inflatoplane

bizarre Aircraft

شرکت سازنده تایر و بالونی به نام Goodyear در سال‌های دهه ۱۹۵۰، هواپیمای عجیبی ساخت که بدنه آن را می‌شد باد کرد! نمونه اولیه این هواپیما برای ارتش آمریکا ساخته شد. ساخت این هواپیما متوقف شد، چون هیچ کس به نمی‌توانست به هواپیمایی اعتماد کند که مانند یک بادکنک، احتمال شود سوراخ شود!

AeroJelly

bizarre Aircraft

نوامبر سال پیش، در دانشگاه نیویورک، یک ریاضی‌دان به نام «لیف ریستروف»، ماشین پرواز خیلی کوچکی ساخت که تنها اندکی از اندازه یک کف دست بزرگ‌تر بود، این وسیله مانند یک عروس دریایی می‌ماند و بال خود حرکت می‌کند.

bizarre Aircraft

ویدئوی پرواز این وسیله را در اینجا ببینید.
دوچرخه هوایی de Lackner HZ-1

bizarre Aircraft

این هم وسیله پرواز یک نفره‌ای که آدم را به یاد فیلم‌های جیمز باند می‌اندازد.


:: موضوعات مرتبط: فناوری , فن آوري و مهندسي ,بازدید : 19
نویسنده : Hadi


پوشه‌های خود را بدون نصب نرم‌افزار قفل‌گذاری و مخفی کنید
امروزه ابزارهای پیشرفته‌ای برای قفل‌گذاری و تنظیم گذرواژه بر ‌پوشه‌ها در بازار نرم‌افزار‌ها وجود دارد. بسیاری از این نرم‌افزار‌ها البته تجاری بوده و برخی نیز رایگان؛ اما کمتر نرم‌افزار Portable و بدون نیاز به نصب است که می‌تواند پوشه‌های شما را به آسانی قفل کند!به گزارش «تابناک» پیش از این درباره رمزگذاری فایل‌ها و پوشه‌ها در سیستم سخن گفتیم و نرم‌افزار TrueCrypt را ‌‌بر‌ترین نرم‌افزار رایگان رمزگذاری فایل‌ها و پیشرفته‌ترین آن‌ها معرفی کردیم.

اما گاه‌ کاربران نیاز به آن دارند که به سادگی و تنها با قرار دادن یک گذرواژه ‌روی پوشه‌های خود آن‌ها را نگهداری کنند. در این گونه مواقع نیاز چندانی به برنامه‌های پیشرفته رمز‌گذاری نیست و با استفاده از یک نرم‌افزار ساده ‌می‌توان این کار را انجام داد.

البته برنامه‌های بسیاری برای این منظور در بازار وجود دارد، ولی برنامه‌ای که اکنون می‌خواهیم شما را با آن آشنا سازیم، یک تفاوت اساسی با همه این نرم‌افزار‌ها دارد‌ و آن اینکه ضمن رایگان بودن، Portable نیز هست و نیاز به هیچ گونه فرایند نصبی ندارد. نام این نرم‌افزار Anvide Lock Folder است:

پوشه های خود را بدون نصب نرم افزار قفل گذاری کنید

حجم این فایل بسیار اندک بوده و تنها کافی است، پس از دانلود آن و خارج کردن از حالت فشرده فایل exe نرم‌افزار را اجرا کنید. واسط کاربری نرم‌افزار نیز بسیار ساده است که کاربری آن را بدون هیچ پیچیدگی خاصی ساخته. نوار ابزار اصلی در بالای صفحه و فهرست پوشه‌های رمزگذاری شده در پایین:


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,Apple سرانجام تسلیم مشتریان خود شد
نوشته شده در دوشنبه 21 بهمن 1392
بازدید : 17
نویسنده : Hadi


Apple سرانجام تسلیم مشتریان خود شد
شرکت apple سرانجام تسلیم خواستهٔ مشتریان پرو پا قرص خود شد و به خاطر عقب نماندن از رقبا اعلام کرد که سایز گوشی‌های خود را تغییر خواهد داد.
شایعات جدید در خصوص محصول شرکت apple که گوشی هوشمند جدید به نام IPhone۶ است حاکی از تغییرات عمده در کیفیت دوربین و لنز عکسبرداری است.

گفتنی است، کار‌شناسان تخمین می‌زنند که گوشی جدید apple، ده مگاپیکسلی خواهد بود و لنز جدید بکار رفته در آن سبب بهبود چشمگیر کیفیت عکس‌ها و فیلم‌های گرفته شده خواهد شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، دو سایز متفاوت 4.7و 5.7 اینچی در محصولات جدید apple وجود خواهد داشت.

کار‌شناسان apple اعلام کرده‌اند که مراسم رونمایی از این گوشی جدید در ماه ژوئن ۲۰۱۴ خواهد بود و پس از آن بلافاصله فروش در سطح جهانی آغاز خواهد شد.

کار‌شناسان apple اعلام کرده‌اند، هدف شرکت apple در سال‌های قبل برای تولید گوشی‌های کوچک راحتی حمل‌ و نقل و در دست گرفتن آسان توسط کاربران بوده است اما حال با توجه به علاقمندی مشتریان به استفاده از صفحه‌های نمایش بزرگ و فعالیت شدید رقبا در این زمینه، apple قصد تغییرات گسترده در ابعاد صفحه نمایش محصولات جدید خود را دارد تا در این زمینه از رقبا عقب نماند.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,اسکی بازی با ماشین!
نوشته شده در دوشنبه 21 بهمن 1392
بازدید : 21
نویسنده : Hadi

این روزها نیم کره شمالی زمین با تغییرات آب و هوایی بسیار روبرو شده است و کشورهای زیادی هستند که این روزها در حال دست و پنجه نرم کردن با سرمای شدید هستند از این رو انتظار آن می رود که برف بسیاری از نقاط زمین را پوشانده و حمل و نقل را مختل کرده باشد.

 
اسکی بازی با ماشین!

 


حرکت خودروها روی برف همیشه یکی از بزرگترین مشکلاتی بوده است که همراه با برف به وجود می آید. همیشه زنجیرچرخ نمی تواند بهترین گزینه برای عبور از روی برف باشد و گاهی اوقات خودروها نیز به چوب اسکی برای اینکار نیاز دارند.
 
اسکی بازی با ماشین!
 
یکی از جدیدترین وسایلی که برای عبور از روی برف ساخته شده است به نام چوب اسکی خودرو شناخته می شود و بسیار کاربردی به نظر می رسد زیرا خودروی شما را تنها در چند دقیقه تبدیل به یک اسنوموبیل می کند که به راحتی روی برف ها حرکت می کند و دیگر لیز نخواهید خورد. 

این سیستم تنها در 15 دقیقه روی خودرو نصب شده و لازم است هر 4 چرخ خودرو به آن مجهز باشد سپس با فشردن گاز خودرو چرخ ها به حرکت در آمده و به سبک تانک حرکت خود را آغاز می کند و سپس روی برف ها لغزیده و شما را به مقصدتان خواهد رساند. این اسکی ها تا سال آینده وارد بازار می شوند.
 

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 17
نویسنده : Hadi


ساخت کوره 2500 درجه سانتیگراد با اتمسفر خنثی در کشور

کوره 2500 درجه سانتیگراد با اتمسفر خنثی و یا خلا در پژوهشگاه مواد و انرژی ساخته شد.

مهندس علی عسجدی، مجری این طرح در این خصوص گفت: این نوع کوره در حوزه صنایع نظامی، صنایع هوایی و صنایع سرامیکهای غیر اکسیدی کاربرد دارد.

وی افزود: کوره 2500 درجه سانتیگراد در مقیاس آزمایشگاهی ساخته شده که قابلیت استفاده در محیط خلا و آرگون را دارد.

این پژوهشگر گفت: المنت‌های کوره از جنس گرافیت و از جنس مرغوب تهیه شده است.

وی ادامه داد: اندازه گیری دما تا 1000 درجه سانتیگراد توسط ترموکوپل و از 1000 تا 2500 درجه سانتیگراد توسط پایرومتر انجام می‌گیرد و سرعت افزایش دما با توجه به تنظیمات تا 100 درجه بر دقیقه قابل افزایش است.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,رونمایی موتور بنزینی فوق سبک 1.5 لیتری
نوشته شده در یکشنبه 20 بهمن 1392
بازدید : 24
نویسنده : Hadi


رونمایی موتور بنزینی فوق سبک 1.5 لیتری
شرکت نیسان از موتورفوق سبکی رونمایی کرد که می توان آن را درون یک چمدان جا کرد و در عین حال، نسبت قدرت به وزن آن از موتور یک ماشین مسابقه ای فرمول یک بیشتر است.
شرکت نیسان از موتور بنزینی فوق سبک 1.5 لیتری و سه سیلندر خود یعنی DIG-TR رونمایی کرد.

ابعاد موتور DIG-TR 500mm ارتفاع، 400mm طول و 200mm عرض است. اما قدرت تولیدی آن 400 bhp و گشتاور تولیدی آن 380 Nm است. هرچند این موتور آنقدر کم حجم است که در یک چمدان با ظرفیت 40 کیلوگرم جا می گیرد، اما آنقدر سنگین است که نمی توان آن را با یک چمدان به راحتی حمل کرد. 

بنا بر اين گزارش نسبت قدرت به وزن آن، bhp10  در ازای هر کیلوگرم وزن است که بنا به گفته شرکت نیسان، قدرت تولیدی آن بهتر از موتور جدیدی است که برای شرکت در مسابقات FIA Formula 1 World Championship امسال پذیرفته شده است.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 19
نویسنده : Hadi


تقسيم‌بندي شاسي و بدنه‌‌ي خودروها- فصل 1 بخش 2 شاسی و بدنه

اگر قسمت‌های مولد قدرت، انتقال قدرت و دستگاه‌های الکتریکی را از روی خودرو جدا کنیم، آن چه که به‌جای مي‌ماند، «شاسی و بدنه»  نامیده مي‌شود.

ساختمان شاسی خودروها به ‌این صورت تقسیم بندی مي‌شود:

شاسی‌يک پارچه (شاسی سر خود)، شاسی جدا شدنی، شاسی نیمه جدا شدنی .

شاسی ‌يک پارچه: امروزه به خاطر سبک‌تر کردن خودروها و کاهش نیروی اصطکاک و افزایش نیروی محرکه، سعی مي‌شود که در طراحی اتاق و بدنه‌ي خودرو، از روش شاسی ‌يک‌پارچه استفاده شود.

مزایاي شاسی‌های ‌يک پارچه:

1-  وزن خودرو سبک است و نیروی محرکه‌ي بیش‌تری صرف شتاب دادن به خودرو مي‌شود.

2- مصرف سوخت در ‌این نوع خودروها، کم‌تر از خودرو با شاسی جدا شدنی است.

3- از نظر ‌ایمنی، شاسی ‌يک‌پارچه طوری طراحی مي‌شود که در تصادفات، دماغه و قسمت عقب خودرو، قابلیت جذب انرژی داشته باشد تا از انتقال ضربه به سرنشینان جلوگیری شود.

4- استهلاک کم‌تر، نسبت به شاسی جدا شدنی در اثر ثابت بودن اتصالات، هم چنین ‌ایجاد صدای کم‌تر.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,حذف آيکن بلوتوث در My Computer
نوشته شده در یکشنبه 20 بهمن 1392
بازدید : 19
نویسنده : Hadi


حذف آيکن بلوتوث در My Computer
در ويندوز اگر قبلا دستگاهي را از طريق بلوتوث به رايانه شخصي يا لپ تاپ خود وصل کرده باشيد، آيکن بلوتوث در My Computer سيستم شما ايجاد شده است و حذف نمي شود.
در ويندوز اگر قبلا دستگاهي را از طريق بلوتوث به رايانه شخصي يا لپ تاپ خود وصل کرده باشيد، آيکن بلوتوث در My Computer سيستم شما ايجاد شده است و حذف نمي شود. ترفند اين امشب روش حذف اين آيکن از My Computer سيستم است.

براي اين کار در ويندوز 7 ابتدا در منوي Start و در قسمت جست وجوي آن، عبارت regedit را تايپ کنيد و Enter را بزنيد تا پنجره رجيستري باز شود. در اين بخش اگر هشداري توسط UAC ويندوز به شما داده شد، گزينه Yes را انتخاب کنيد. حال در کادر سمت چپ پنجره اي که باز شده است، به مسير زير برويد:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionexplorerDesktopNameSpace

در ادامه به دنبال پوشه اي بگرديد که در آن عبارت My Bluetooth Places باشد. اين عبارت در پنجره سمت راست نمايش داده مي شود.شما بايد فولدري را که داراي اين عبارت است، حذف و سيستم را Restart کنيد. خواهيد ديد که ديگر آيکن بلوتوث در My Computer نخواهد بود.

در ويندوز 8 براي اجراي اين ترفند ابتدا بلوتوث دستگاه خود را روشن، سپس روي آيکن آن در نوار ابزار راست کليک و گزينه Show bluetooth Devices را انتخاب کنيد. حال روي آيکني که مي خواهيد حذف کنيد کليک راست کنيد و Remove Device را بزنيد. چند دقيقه صبر کنيد تا ويندوز دستگاه را پاک کند.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,جديدترين پرچمدار "ال جي" چه وقت مي آيد؟
نوشته شده در یکشنبه 20 بهمن 1392
بازدید : 19
نویسنده : Hadi


جديدترين پرچمدار "ال جي" چه وقت مي آيد؟
تلفن همراه G2 Pro در همين هفته رونمايي خواهد شد.
ماه ميلادي فوريه پر است از خبرهاي داغ در خصوص تلفن هاي همراهي كه با آخرين تكنولوژي رونمايي  خواهند شد و سراسر سال ميلادي را تحت تاثير خود قرار مي دهند.يكي از اين تلفن هاي همراه كه واقع فبلت مي باشد توسط ال جي ساخته مي شود و G2 Pro نام دارد.

از ويژگي هاي اين محصول مي توان به نمايشگر شش اينچي با رزولوشن اچ دي اشاره كرد.جي 2 پرو به دنبال موفقيت هاي شركت ياد شده در زمينه فروش محصول Optimus G Pro توليد خواهد شد.

اما اخبار رسمي از ال جي حكايت از آن دارند كه اين محصول در سيزدهم ماه ميلادي فوريه رونمايي خواهد شد.هنوز نمي توان به قطعيت در خصوص ويژگي هاي اين فبلت اظهار نظر كرد.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 24
نویسنده : Hadi


اطلاعات ويندوزفون جديد سامسونگ با نام "Huron" فاش شد
سامسونگ آماده مي شود تا از يك تلفن همراه ويندوز فوني جديد رونمايي كند.
سامسونگ براي از دست ندادن بازار تلفن هاي همراه ويندوز فوني آماده مي شود تا يك محصول با اين سيستم عامل را كه سخت افزارهاي قدرتمندي روي آن نصب شده اند روانه بازار كند.

اين تلفن همراه كه با سريال SM-W750V و نام Huron ساخته خواهد داراي پردازشگر چهار هسته اي اسنپدراگون مي باشد و رم دو گيگابايتي روي آن نصب شده است و دوربين آن سيزده مگاپيكسلي مي باشد.

همچنين اين تلفن همراه داراي نمايشگر 5 اينچي است كه رزولوشن آن 1080 در 1920 مي باشد و از نسل چهارم شبكه هاي تلفن همراه پشتيباني مي كند و قابليت ارتباط نزديك NFC روي آن قرار دارد.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 19
نویسنده : Hadi


آیا شما هم به دنبال حفاظت از مودمتان هستید؟از روش‌های مختلف می‌توان به SSID، Mac address و wep اشاره نمایید، که راه‌های فوق، توسط هکر‌ها به راحتی قابل دسترسی است. پس بهتر است به دنبال راهی محکمتر برای حفاظت مودم باشیم، که ما معتقدیم استفاده از رمز گذاری Wpaz بهترین است و روش دیگر استفاده یک IP استاتیک برای اتصال به اینترنت است که این روش یک سرور یکپارچهٔ DHCP را فراهم می‌کند. 

این روش هنگامیکه می‌خواهید به اینترنت متصل شوید، دستگاه از مودم یک IP می‌گیرد و مودم هم به کمک‌‌ همان سرور DHCP خود یک IP به صورت رندم انتخاب کرده و در اختیار کاربر قرار می‌دهد. 

این IP در هر بار اتصال به اینترنت تغییر می‌کند. البته شما می‌توانید DHCP مودمتان را غیر فعال کنید تا با درخواست هر دستگاهی به طور خودکار یک IP در اختیار آن قرار بدهند. در این حالت بعد از هر بار متصل شدن به اینترنت باید IP را به صورت دستی وارد کنید که این IP دیگر تغییر نخواهد کرد و همیشه برای شما خواهد ماند.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,رجیستری کردن برنامه ها بدون serial number
نوشته شده در شنبه 19 بهمن 1392
بازدید : 20
نویسنده : Hadi


رجیستری کردن برنامه ها بدون serial number

1- قبل از هرکاری باید يک پشتیبانی از رجیستری بگیرید (در Run تایپ کنید Regedit و دکمه ی Ok را بزنید در بالای پنجره ی باز شده از منوی File گزینه ی Export را انتخاب کنید حالا برای Save کردن کل رجیستری در قسمت Export range گزینه ی All را انتخاب کنید و برای save کردن نام فایل آن راbefore بگذاريد و در درایو C ذخیره کنید).

2- بعد از ذخیره ی کل رجیستری یک برنامه را مثل Wimamp یا هر برنامه ی دیگری را که مايل هستيد نصب کنید تا تغییرات را در رجیستری ببینید. بعد از نصب یک برنامه حالا دوباره به رجیستری رفته وهمان کارهاي قسمت اول را انجام دهيد و اسم فایل را برای ذخیره After انتخاب کنيد و کنار فایل قبلی که ذخیره کردید قرار دهيد.

3- حالا Cmd را اجرا کنید(برای اجرا: Run>cmd) و با دستور :C در cmd وارد درایو C شوید و در جلوی آن این دستور را بنویسید

fc c:before.reg c:after.reg>change.txt

4- پس از آن به درایو C رفته و در آنجا فایل change.txt را باز کنید. همه ی تغییرات را با ستاره جدا ، مشخص کرده است، ولی برای نوشتن کلمه همه ی حروف ان را حرف به حرف هر کدام را درخط جدا نوشته و مسیری که تغییرات ایجاد شده فقط فایل آخری که در آن تغییر ایجاد شده را نشان ميدهد و از اول تا آخر مسیر  فایلي را نشان نمی دهد.

5- براي پیدا کردن فایلي که در آن تغيير ايجاد شده است به رجیستری مراجعه کرده و در بالای پنجره منوی Edit رو باز کنید و  بر روي گزینه ی Find  کلیک کنید،برای دیدن تغییراتی که در یک فایل ایجاد شده است باید در هر قسمتی که در فایل Chang.txt  و با قرار دادن در یک خط در Find what وارد کنید و بعد از چند ثانیه فایلی که در اون تغییر ایجاد شده است را مشاهده خواهید کرد.

براي رجیستری کردن برنامه ها می توانید با تغییراتی که در فایل Chang ثبت شده است و با کمی جستجو با Find رجیستری،فایلی که کرک شدن یا کرک نشدن برنامه را که نشان میدهد، پیدا کنید.

بسیاری از برنامه ها برای نشان دادن کرک شدن یا نشدن آن ها را در یک فایل با عدد صفر نشان میدهد که به معنی کرک شدن برنامه است و برای کرک نشدن برنامه عدد یک را به کار میبرند که شما با تغییراتی در این فایل و جایگزین کردن عدد 0 به جای 1 میتوانید آن برنامه را که برای کرک شدن یا باید آن را با سریال نامبر یا اتصال به اینترنت و یا با خریداری آن برنامه از کرک شدن آن خلاص شوید فقط کمي با رجیستری و این فایل کار کنيد.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,کدام مرورگر شارژ کمتری می‌خواهد؟
نوشته شده در شنبه 19 بهمن 1392
بازدید : 19
نویسنده : Hadi
آزمایشاتی انجام شده است تا در شرایط مساوی مرورگر‌ها به رقابت بپردازند.
کدام مرورگر شارژ کمتری می‌خواهد؟

این روز‌ها بیشترین نرم افزاری که به کار می‌گیریم مرورگرهای اینترنتی است و این بسیار مهم است که شما مرورگری انتخاب کنید که به میزان باتری کمتری احتیاج داشته باشد در یک مقایسه مرورگرهای اینترنت اکسپلورر، اینترنت اکسپلورر لمسی فایر فاکس، اپرا، کروم، به مقایسه گذاشته شدند تا ببینیم کدام مرورگر به میزان کمتری از باتری احتیاج دارد. 

مقایسه بر روی سه دستگاه با تکنولوژی جدید، قدیم و متوسط انجام شد که در پایان نتایج اینگونه رقم خورد. 

اینترنت اکسپلورر لمسی برنده این مقایسه شد و در مقام بعدی اینترنت اکسپلورر معمولی قرار گرفت. تنها باری است که در یک لیست اینترنت اکسپلورر درصدر لیست قرار می‌گیرد. 

در مقام بعدی فایر فاکس قرار گرفت با درصد کمی اختلاف از مقام اول و در رتبه سوم کروم جای خوش کرد. 

اپرا در این مقایسه به عنوان پرمصرف‌ترین مرورگر معرفی شد.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,مدل آزمايشي "Galaxy S5" خودنمايي كرد + عكس
نوشته شده در شنبه 19 بهمن 1392
بازدید : 17
نویسنده : Hadi


تصاوير مدل آزمايشي جديدترين پرچمدار سامسونگ در اينترنت منتشر شد.
اين روزها شايعات و شنيده ها در خصوص پرچمدار جديد سامسونگ كه اسمارت فون جديد اين شركت مي باشد و Galaxy S5 نام خواهد بسيار داغ و زياد مي باشد.

جديدترين اخبار از اين محصول چالش بر انگيز در خصوص اطلاعات و ويژگي هاي آن و تصاوير لو رفته از محيط كاربري نمونه اوليه اين تلفن همراه مي باشد.اين تصاوير نشان مي دهند كه پردازشگر قدرتمند چهار هسته اي 2.50 گيگاهرتزي روي اين اسمارت فون نصب شده است.

در ادامه مي توانيد اين تصاوير را مشاهده كنيد :

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 19
نویسنده : Hadi


مزایا و معایب استفاده از گاز نیتروژن در تایر خودرو

- ملکول های نیتروژن نسبت به اکسیژن بزرگتر هستند ، به همین دلیل احتمال فرار ملکول های نیتروژن از لاستیک و کاهش فشار باد کمتر است.
- به علت حذف اکسیژن موجب حذف رطوبت خواهد شد که موجب کاهش اثر فرسایش لاستیک می شود.
- نیتروژن حدود 4 % سبک تر از هوای معمولی است ، در نتیجه هر لاستیک حدود 112 گرم سبک تر می شود و این سبکی بر روی مصرف سوخت تاثیر مثبت می گذارد.
- نیتروژن گرما را زود تر از دست می دهد ، در نتیجه ترکیدگی لاستیک به علت افزایش دما کمتر اتفاق خواهد افتاد.
معایب:
- قیمت بالای استفاده کردن از نیتروژن
- رایج ترین روش مورد استفاده برای پر کردن لاستیک ها از نیتروژن خالی کردن هوای داخل لاستیک توسط دستگاه مکش می باشد. این کار باعث می شود تا تمامی هوای داخل لاستیک خالی شده و نیتروژن با خلوص بیشتر وارد لاستیک ها شود. اما این کار یک ایراد بزرگ دارد!!
مکش هوای داخل لاستیک باعث ایجاد خلاء در داخل لاستیک شده و باعث خم شدن سیم های لاستیک می شود. همچنین برای ساختار داخلی لاستیک زیان آود است.(البته اگر از این روش استفاده شود).

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 28
نویسنده : Hadi


ساخت انبرک نوری با قابلیت جابجایی ذرات و دستکاری پروتئین‌ها

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این ابزار علاوه‌ بر دستکاری ذرات، قادر به تصویربرداری از نانوساختارها است.

یکی از مزیت‌های این انبرک آن است که می‌توان پروتئین‌ها را نیز با آن دستکاری کرد.

به نوشته سایت نانو، شرکت اپتوفلویدیکس که این ابزار موسوم به نانوتویزر را به بازار عرضه کرده است اعلام کرده که این دستگاه یک سیستم دستکاری و آنالیز نانوذرات است که می‌تواند اجسام نانومقیاس را برداشته، جابه‌جا کرده و همچنین آن را آنالیز کند.

این انبرک نانومقیاس می‌تواند تعداد زیادی از نانوذرات نظیر کلونی از پروتئین‌ها، ویروس‌ها، باکتری‌ها و نانوذرات معدنی را جابه‌جا کند. در ساخت این انبرک از فناوری نانوفتونیک استفاده شده‌است که با استفاده از آن می‌توان ابعاد، شکل و کیفیت پوشش موجود در سطح نانوذرات را اندازه‌گیری کرد. این انبرک را می‌توان به میکروسکوپ‌های استاندارد متصل کرد.

دیوید اریکسون از مدیران شرکت اپتوفلویدیکس می‌گوید انبرک جدیدی که ما ساختیم یک ابزار تجاری استاندارد بوده که قادر به دستکاری و آنالیز نانوذرات منفرد، ویروس‌ها، باکتری‌ها و حتی پروتئین‌ها است. این ابزار جدید قادر است اطلاعاتی درباره ابعاد، شکل و ترکیب شیمیایی ذرات ارائه کند.

در این ابزار جدید، پرتو لیزر با طول موج مشخصی به سل حاوی نمونه تابیده می‌شود، نور در برهم‌کنش با نانوساختار موجب به دام افتادن آنها شده و می‌تواند نانوساختارها را گیر اندازد. این دستگاه جدید می‌تواند تاثیر قابل توجهی در بازار تولید دارو، سلامت، مواد و انرژی بگذارد. این دستگاه را می‌توان برای آنالیز ذرات، طیف‌سنجی ذرات منفرد، اندازه‌گیری پوشش‌ها، مطالعه شکل ذرات، آنالیز پیگمنت‌ها و تصویربرداری ذرات زیر میکرون استفاده کرد.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,اولین رایانه الکترونیکی جهان 70 ساله شد
نوشته شده در شنبه 19 بهمن 1392
بازدید : 15
نویسنده : Hadi


اولین رایانه الکترونیکی جهان 70 ساله شد

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، برخی از شناخته‌شده‌ترین کدشکنهای انگلیس که رایانه «Colossus» را بکار انداخته بودند، روز چهارشنبه(16 بهمن) در موزه ملی محاسبات بریتانیا برای جشن گرفتن هفتامین دهه موجودیت آن دور هم جمع شدند.

رایانه Colossus که توسط تامی فلاورز، مهندس تلفن انگلیسی طراحی شده، برای تسریع شکستن کد رمزنگاری پیچیده لورنز ساخته شد که در ارتباطات میان هیتلر و ژنرالهایش در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده بود.

تصورها بر این است که اینکار به کوتاه شدن جنگ و نجات جان بسیاری از انسانها کمک کرده است.

در روز پنجم فوریه 1944، رایانه Colossus Mk I بر روی اولین پیام رمزگذاری شده لورنز کار کرد. تا پایان جنگ، 63 میلیون کاراکتر از پیامهای درجه بالای آلمان توسط 550 نفری که بر روی 10 رایانه colossus در حال کار بودند، رمزگشایی شده بود.

این رایانه فضایی به اندازه یک اتاق پذیرایی (2*5*3) را اشغال کرده و وزن آن با 2500 سوپاپ و 10 هزار مقاومت که با هفت کیلومتر سیم‌کشی به هم مرتبط بودند، پنج تن است. موجودیت این رایانه به دلیل حساسیت اطراف پیامهای رمزگشایی شده آن، برای 30 سال بصورت بسیار مخفیانه نگهداری شد.

سیگنالهای دور نویس آلمانی رمزگذاری‌شده توسط دستگاه لورنز برای اولین بار توسط پلیس که در سال 1940 در بریتانیا به دنبال انتقالات جاسوسی ممکن بود، کشف شد.

در اوت 1941، یک خطای رویه‌ای توسط اپراتور آلمانی به سرهنگ جان تیلتمان، کدشکن بزرگ بریتانیایی اجازه داد تا یک پیام آلمانی را رمزگشایی کند. بیل توت، ریاضیدان انگلیسی سپس کار را بر روی این پرونده آغاز کرده و توانست ساختار منطقی کامل دستگاه کدشکن را استنباط کند. کدشکن‌ها سپس کار بر روی شکستن کدها را بطور دستی آغاز کردند که بسیار زمان‌بر بود.

فلاورز که در آن زمان یک مهندس الکترونیک اداره پست بود، به طراحی رایانه Colossus پرداخت که ظرف چند ساعت کدها را رمزگشایی می‌کرد و از این رو بسیار به کوتاه‌شدن فرآیند و رمزگشایی تعداد بیشتری از پیامها کمک کرد.

تیم رینولدز، رئیس موزه ملی محاسبات بریتانیا اظهار کرد: دستاوردهای افرادی که در پارک بلچلی کار می‌کردند، فروتنانه بوده است. نبوغ توت در استنتاج چگونگی عملکرد دستگاه لورنز بدون دیدن آن، مهارت کسانی که کدها را بطور دستی می‌شکستند و طراحی Colossus، اولین رایانه الکترونیک جهان توسط فلاورز برای سرعت بخشیدن به فرآیند رمزگشایی، دستاوردهایی تقریبا فراتر از درک و فهم است.

تونی سیل، یکی از موسسان موزه ملی محاسبات، به افتخار زنان و مردانی که در پارک بلچلی در طول جنگ جهانی دوم کار می‌کردند، تیمی را برای بازسازی Colossus در سال 1994 راه انداخت. آنها با هشت تصویر از این رایانه که در سال 1945 گرفته شد، کار می‌کردند. همچنین چند نمودار مدار که توسط مهندسانی که با رایانه اصلی کار کرده بودند، بدست آمد.

در 15 نوامبر 2007، یک رایانه کاملا کاربردی Colossus Mark II برای عموم رونمایی شد.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,تولید ساعت مچی هوشمند در شرکت HTC تایید شد
نوشته شده در شنبه 19 بهمن 1392
بازدید : 21
نویسنده : Hadi


تولید ساعت مچی هوشمند در شرکت HTC تایید شد
شرکت HTC تائید کرد که نخستین فناوری پوشیدنی آن تا پیش از کریسمس بعدی به دست کاربران جهانی می‌رسد و همزمان کیفیت نمایشگر و طول عمر باتری دستگاه‌های خود را ارتقا می‌دهد. 
هم‌اکنون ماه فوریه است و از سال 2014 میلادی مدت زیادی باقی مانده است تا بازار جهانی ساعت‌های مچی هوشمند شکل بگیرد.

دو شرکت تایوانی ایسر و ایسوس اعلام کردند که قصد دارند نخستین فناوری‌های پوشیدنی خود را روانه بازار کنند و این در حالی است که روز گذشته منابع آگاه در سامسونگ تایید کردند که این شرکت کره‌ای علاوه بر عرضه نسل جدید گوشی‌های هوشمند، در تاریخ 24 فوریه مدل جدید و پیشرفته ساعت مچی هوشمند Galaxy Gear را روانه بازار می‌کند.

اما "چِر وانگ"(Cher Wang) مدیر HTC طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ تایید کرد که این شرکت ساعت مچی هوشمند خود را طراحی کرده و برای مدت‌های طولانی تحقیق و توسعه محصولات جدید در این زمینه را دنبال کرده است.

او طی این مصاحبه گفت: «ما از چندین سال قبل فعالیت خود را برای تولید ساعت مچی هوشمند و فناوری‌های پوشیدنی آغاز کردیم و هم‌اکنون به این نتیجه رسیده‌ایم که به خوبی می‌توانیم مشکل کوتاهی عمر باتری و نور نمایشگرهای خود را برطرف کنیم».

تاکنون بهترین ساعت مچی هوشمند عرضه شده در بازار جهانی را شرکت Pebble تولید کرده که البته نتوانسته است توجه کاربران را به خود جلب کند و فروش بالایی داشته باشد. لازم به ذکر است که شرکت اپل هم می‌کوشد طی سال جاری میلادی ساعت مچی هوشمند خود را با نام iWatch روانه بازار کند.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,ساخت دست مصنوعی دارای حس لامسه
نوشته شده در شنبه 19 بهمن 1392
بازدید : 19
نویسنده : Hadi


ساخت دست مصنوعی دارای حس لامسه
جراحان ایتالیایی این دست مصنوعی را به مدت یک ماه به بازوی یک مرد دانمارکی که دستش قطع شده بود وصل کردند و این مرد توانست دوباره حس لامسه پیدا کند.

"دنیس آبو سورنسون" ۳۶ ساله، که 9 سال پیش دستش را در آتش سوزی از دست داده بود می‌گوید: "کاملا شگفت انگیز بود چون چیزهایی را احساس می کردم که 9 سال بود دیگر حس نمی‌کردم."

وي گفت حتی با چشم بسته می‌توانسته شکل اشیا را تشخیص دهد و بفهمد چقدر سفت یا نرم هستند: "می‌توانستم حرکاتی را که انجام می دهم کاملا حس کنم بدون آنکه مجبور باشم با نگاه کردن متوجه شوم چه حرکتی را انجام می دهم."

پروفسور سیلوسترو میسرا یکی از متخصصان این پروژه گفت: "این اولین بار است که دست مصنوعی می‌تواند حس لامسه را بدون درنگ به فردی که قطع عضو شده بازگرداند."

پیش از این، دانشمندان تنها توانسته بودند با اتصال الکترودهایی به شانه فرد قطع عضو شده به او امکان بدهند با استفاده از فکر حرکاتش را کنترل کند.

گروهی از دانشمندان و پزشکان آلمانی، سوییسی و ایتالیایی که در این پروژه حضور داشتند؛ یک ماه این دست مصنوعی را برای آزمایش به بازوی سورنسون وصل کرده و بعد دوباره آن را جدا کردند. آنها سورنسون را قهرمان می دانند و از اینکه یک ماه به آنها اجازه بررسی عملکرد دست مصنوعی را داده و حاضر به دو عمل جراحی شده از او قدردانی کردند.

برای انجام این کارآزمایی، دانشمندان این گروه آزمایش‌های بسیاری را روی خوک و جسد انسان انجام داده بودند تا متوجه شوند چگونه می‌توانند این الکترودهای بسیار ریز را به اعصاب محیطی ظریف فرد وصل کنند. آنها نگران بودند اعصاب بازوی سورنسون به دلیل آنکه نزدیک به یک دهه بکار گرفته نشده بودند حساسیت خود را از دست داده باشند اما پس از اتصال دست مصنوعی مشخص شد این اعصاب به خوبی کار می‌کنند.

در واقع حسگرهای دست مصنوعی اطلاعات لازم را اندازه ‌گیری می‌کردند و الگوریتم‌های رایانه ای این اطلاعات را به تکانه‌های الکتریکی تبدیل می‌کردند که برای اعصاب قابل شناسایی و درک باشند. بعد چهار الکترود این تکانه‌ها را به اعصاب بازو می فرستند و از اینجا به بعد آنچه که مشابه دست یک فرد عادی است روی می دهد.

احساس فشار و تشخیص سختی اشیا برای گرفتن آنها بسیار حیاتی است. به کمک این حواس متوجه شویم مثلا یک تخم‌مرغ را باید با چه فشاری برداریم، در غیر این صورت یا فشار انگشتان آن را خرد می‌کند یا اینکه می‌افتد.

این دست مصنوعی یک نمونه اولیه است و بزرگتر از آن است که بتواند مثل دست طبیعی به بدن متصل بماند. قدم بعدی این است که اندازه این دست کوچک شود.

پروفسور توماس اشتیگلیتز که سرپرستی تولید الکترودهای فوق العاده ظریف را به عهده داشته می‌گوید باید از این همه سیم خلاص شویم و همه آنها را در داخل دست مصنوعی تعبیه کنیم.

با این حال این دست مصنوعی بسیار گران است و تامین هزینه آن برای بیماران ممکن نیست.

دست مصنوعی تا رسیدن به عملکرد طبیعی راه بسیار زیادی دارد و حس و عملکرد آن در قیاس با دست طبیعی بسیار زمخت و ابتدایی است.

با این وجود، این دست امکان می دهد فرد بدون استفاده از بینایی قادر به گرفتن و برداشتن اشیا باشد؛ هر چند که تمام قابلیت های دست مثل حس قوام، گرمی و سردی را ندارد. به علاوه، اتصال درازمدت الکترودها نیاز به مراقبت ویژه از نظر عفونت و واکنش بدن به الکترودها دارد.

با این‌حال، سورنسون پس از یک ماه تجربه این دست مصنوعی کاملا آماده است تا در اولین فرصت دوباره آن را تجربه کند.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 19
نویسنده : Hadi


عرضه سربندی که تصاویر را به چشم می‌تاباند
در این هدبند که قرار است سال جاری عرضه شود از دو میلیون آیینه میکروسکوپی استفاده شده تا شیوه ای که چشم، تصاویر دنیای واقعی را پردازش می کند تقلید کند.

این هدبند که Glyph نام دارد توسط شرکت Avegant ساخته شده و تصاویری ایجاد می کند که برای دیدن، به جای صفحه نمایشگر فقط به شبکیه و مغز نیاز دارد.

در این فناوری از دو میلیون آینده میکروسکوپی استفاده شده - برای هر چشم یک میلیون آیینه – و تصاویر را از جمله تصاویر سه بعدی به چشم کاربر منعکس می کند.

کاربران می توانند محتوای تصویری را برای تلفن همراه یا وسایل سرگرم کننده خود پخش کرده و آن را به جای دیدن بر روی صفحه نمایشگر آن وسایل، بر روی Glyph ببینند.

ادوارد تانگ مدیر اجرایی Avegant می گوید عمر باتری  Glyph سه ساعت است. این وسیله بر روی سر کاربر و جلوی چشم  قرار میگیرد و به گوشی نیز مجهز است.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,10 تفاوت ویندور 7 و 8
نوشته شده در جمعه 18 بهمن 1392
بازدید : 20
نویسنده : Hadi


تفاوت ویندور 7 و 8

1- حذف منوی Start و جاگزین شدن Metro UI

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید دیگر از منوی استارتی که از ویندوز ۹۵ با ما بود خبری نیست! ولی شرکت ماکروسافت با “مترو” قابلبت های جدیدی را در نسخه ۸ ویندوز ارائه کرده است.

 

2- ساده تر شدن Task Manager

در ویندوز ۸ دیگر خبری از تب ها و کنترل های قوی ویندوز ۷ نیست! البته این در نگاه اول می باشد! کافیست روی زبانه More Details کلیک کنید! دنیایی از امکانات را خواهید دید! از بهترین آنها نمایش میزان مصرف اینترنت برنامه ها می باشد! همچنین تب جدید Start Up

 

3- بهبود وضعیت کپی، انتقال؛ حذف و تغییرنام

یکی از باگهای مهم ویندوز ۷ ضعف جدی در این بخش بود که در ویندوز ۸ سرعت این کار تا حدی بهبود یافته و همچنین در هنگام کپی و جابجایی امکان pause هم گذاشته شده است. همچنین دیگر برای هم پروسه کپی و جابجایی وحتی حذف پنجره جدیدی باز نمی گردد! همگی در پنجره ای بنام Running Action انجام می گردد. باز هم در این پنجره دکمه More Details برای مدیریت بیشتر وجود دارد که در آن نمودار گرافیکی از سرعت انتقال فایل در بازه زمانی مشاهده می شود.

شکلک های محدثه


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,مسواک هوشمند
نوشته شده در جمعه 18 بهمن 1392
بازدید : 16
نویسنده : Hadi

به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، شرکت فرانسوی «کولیبری» اقدام به ساخت مسواک هوشمندی کرده که تنها به مسواک کردن دندان‌های صاحبش اکتفا نمی‌کند، بلکه تمام اطلاعات موجود درباره دندان‌ها را نیز جمع‌آوری کرده و می‌تواند، آنها را در اختیار فرد یا دندانپزشک خود قرار دهد.

این مسواک هوشمند قابلیت ارتباط به اینترنت از طریق تلفن همراه و به واسطه بلوتوث را دارد و می‌تواند، به فرد بگوید که مسواک کردن او تا چه اندازه مفید و دندان‌هایش در چه وضعیت سلامتی قرار دارند.

مسواک هوشمند
 

مسواک هوشمند همچنین به شما می‌گوید که سلامتی لثه و دهان شما در چه وضعیتی قرار دارد و حتی اینکه شما پس از مسواک کردن دهان و دندان‌های خود را خوب شسته‌اید، یا خیر.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 20
نویسنده : Hadi


چگونه اطلاعات را از یک هارد دیسک خراب بازیابی نماییم

در دنیای فناوری امروزی، استفاده از هارد دیسک یکی از راه حل ها برای ذخیره انبوه اطلاعات است. اما شاید گاهی برای شما پیش امده باشد که هارد دیسک آسیب دیده و اطلاعاتتان از دست رفته باشد. نگران نباشید شما خودتان می توانید اطلاعات را بازیابی نمایید. در اینجا چند راه حل برای برگشت اطلاعات از دست رفته را شرح می دهیم.

PC Hard Drive Recovery Recuva
اولین برنامه ای که می توان به آن اشاره کرد Recuva است که یکی از بهترین برنامه های رایگان بازیابی اطلاعات است. این برنامه حتی می تواند اطلاعات هارد دیسک فرمت شده را هم بازیابی نماید. قابلیت جالبی که این برنامه دارد بازیابی فایل های انتخابی است.

PC Inspector File Recovery
اگر برنامه قبلی نتوانست کمکی کند این برنامه حتما در کنار برنامه Recuva فایل مورد نظر شما را بازیابی می نماید. این برنامه برای بازیابی سه گزینه به شما پیشنهاد می دهد.

اولین گزینه Recover Deleted Files است که اجازه می دهد فایل هایی که از روی هارد بصورت دائمی پاک شده اند را بازیابی نماید. البته این کار زمانی ممکن است که روی پارتیشن فایل های پاک شده فایل دیگری قرار نگرفته باشد.

دومین گزینه Find Lost Data اجازه می دهد فایل هایی را که بر اثر آسیب هارد دیسک از بین رفته، بازیابی نماید. بعد از انتخاب این گزینه از شما پرسیده می شود که می خواهید از پارتیشنهای ابتدایی شروع نمایید یا انتهایی، بهترین حالت استفاده از گزینه default settings است که تمام هارد دیسک را اسکن می نمایید. این کار بسته به حجم هارد زمان زیادی می برد.

سومین گزینه Find Lost Drive می باشد. از این گزینه زمانی استفاده نمایید که هارد مورد نظر در My Computer یا Windows Explorer دیده نمی شود.

GetDataBack
اگر برنامه های رایگان بالا به شما در بازیابی اطلاعات کمکی نکرد می توانید از این برنامه استفاده نمایید. این نرم افزار یکی از قدرتمندترین نرم افزارهایی است که در زمینه بازیابی اطلاعات مطرح شده است و در دو ویرایش برای درایوهای دیسک سخت با فرمت FAT و همچنین نسل جدید درایو ها با فرمت NTFS عرضه شده است. که نسخه GetDataBack For FAT آن از FAT 12, 16 & 32 و نسخه GetDataBack for NTFS آن از انواع NTFS ها پشتیبانی می کند.

برنامه GetDataBack می تواند فایل های آسیب دیده براساس اتفاقات و مشکلات برق رسانی یا صدمات فیزیکی هاردو یا پاک شدن عمدی یا غیرعمدی اطلاعات را بازیابی نماید. کار با این برنامه به حدی راحت است که تنها با انتخاب هارد مورد نظر، برنامه کار خود را شروع کرده واطلاعات را باز یابی می نماید.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,آموزش گام به گام اکسل:اعتبار یا درستی داده
نوشته شده در پنجشنبه 17 بهمن 1392
بازدید : 15
نویسنده : Hadi

همان طور که می دانید امروزه برای استخدام شدن در هر سازمان، شرکت و یا تشکیلاتی باید با تعدادی از نرم افزارهای مرسوم موجود در کامپیوتر های شخصی آشنایی داشته باشید که یکی از آنها نرم افزار اکسل است که از زیر مجموعه های مایکروسافت آفیس است.

ما قصد داریم شما را با محیط اکسل آشنا کرده و تمام فوت و فن های آن را به شما آموزش دهیم و سعی کردیم که آموزش را از موارد پایه ای آغاز کنیم.

کنترل اعتبار داده‌های ورودی
اکسل قادر است که اعتبار یا درستی داده ها را در هنگام وارد کردن آنها، کنترل کند.
برای اینکار باید قبل از ورود داده ها، برای سلول های مربوطه، «شرایط اعتبار» را تعریف کرد. برای کنترل اعتبار داده های ورودی، از زبانه Data بر روی گزینه Data Validation کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Data Validation… را انتخاب کنید.
اکنون کادر Data Validation باز می شود. با استفاده از این کادر می توان شرایط مجاز ورود داده ها، پیغام های ورودی و پیغام های خطا را تعریف کرد. برای تعریف شرایط مجاز در پنجره فوق، از زبانه Settings استفاده می شود.
گزینه Allow در این قسمت، لیستی از شرایط مختلف را ارائه می دهد.

آموزش گام به گام اکسل:اعتبار یا درستی داده

 


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 19
نویسنده : Hadi


نظارت بر سلامتی کاربر با پارچه‌ هوشمندی که با شستن جان می‌گیرد

یک شرکت فرانسوی پارچه حس‌کننده هوشمندی عرضه کرده است که می‌تواند سلامتی کاربر را رهگیری کرده و در طول شستشو دوباره شارژ شود.

میکروحسگرهای درونی پارچه شرکت Cityzen Sciences بر سلامت و سطوح خستگی کاربر نظارت می‌کنند. این پارچه عرق، میزان تنفس، ضربان قلب و حرکت فرد را از طریق جی پی اس می‌خواند و می‌توان آن را برای تولید دستکش‌ها، پیراهن‌ها و شلوارها به کار برد.

در سامانه ابداعی حسگرها، پارچه، محاسبات توزیع‌شده و فرستنده کوچکی که با باتری نیرودهی می‌شوند، در درون واحدی ترکیب شده‌اند که در زمان واقعی به یک گوشی هوشمند مرتبط می‌شوند.

نرم‌افزار ویژه تلفن همراه داده‌های دریافتی از پارچه را تحلیل و ذخیره می‌کند و نشان می‌دهد که آیا کاربر خسته، دارای استرس یا در آستانه حمله قلبی است.

این پارچه برای ورزشکاران و سربازان دارای کاربردهای مهمی است؛ بهای آن 30 تا 40 درصد گران‌تر از پارچه معمولی است و می‌توان حسگرهای اضافی را برای خلق نسخه‌های سازگار به آن افزود.

اطلاعاتی درباره اکسیژن خون، میزان جریان هوایی که وارد ریه‌ها شده و از آن خارج می‌شود و همچنین سطوح گلوکز خون می‌توانند چنین پارچه‌ای را به سیستمی حیاتی برای نظارت بر سلامتی روزانه افراد تبدیل کند.

شرکت سازنده در حال ارائه سیستم شارژ دوباره برای این پارچه است که بخش اعظم انرژی خود را در هنگام شستشوی لباس بدست می‌آورد.

سامانه جدید اواخر سال جاری میلادی وارد بازار تجاری خواهد شد.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 27
نویسنده : Hadi


ساخت نخستین خودروی کارتینگ کلاس رنتال کشور در دانشگاه آزاد

نخستین خودروی کارتینگ کلاس رنتال کشور که توسط محققان دانشگاهی طراحی و ساخته شده است، در همایش تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان رونمایی شد.

 مهدی عسگری‌کیا، سرپرست گروه طراح این خودرو در حاشیه این همایش گفت: خودروهای کارتینگ، خودروهای دست‌سازی هستند که با موتورهای غیرمتعارف و برای یک نفر ساخته می‌شوند.

وی افزود: این موتورها در دو کلاس ریس و رنتال ساخته می‌شوند که از رنتال برای تفریح استفاده می‌شود و ما موتور 170 سی سی رنتال را برای ساخت انتخاب کردیم.

وی تصریح کرد: ایده اولیه این طرح یک سال پیش مطرح شد تا اینکه یک ماه و نیم پیش با کمک معاونت پژوهش و فناوری دانشکاه آزاد اسلامی همدان و مرکز رشد شهید احمدی روشن این دانشگاه طرح اجرایی شد.

عسگری‌کیا با بیان اینکه این خودرو طی چهار هفته ساخته شد، افزود: بودجه اولیه این طرح که مربوط به مواد و متریال بود، توسط دانشگاه آزاد اسلامی تأمین شده است.

وی با بیان اینکه اگر این طرح به لحاظ مالی حمایت شود، بازار خوبی برای آن وجود دارد، تاکید کرد: در حال استاندارد کردن این خودرو هستیم که در صورت موفقیت در این امر، می‌توانیم نسبت به تولید انبوه آن اقدام کنیم.

عسگری­‌کیا تصریح کرد: دنده این خودروی بدون باتری و کلاچ، اتوماتیک است که با سرعتی بیش از 100 کیلومتر در ساعت طراحی شده است.

وی با بیان اینکه تجاری سازی این خودرو قدم بعدی برای گروه تولیدی است، اظهار امیدواری کرد: از این خودروی کارتینگ در شهر بازی‌های کشور استفاده شود.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,ساعت هوشمند خورشیدی بی‌نیاز از شارژ
نوشته شده در چهارشنبه 16 بهمن 1392
بازدید : 21
نویسنده : Hadi


ساعت هوشمند خورشیدی بی‌نیاز از شارژ

نسل آینده ساعت هوشمند اپل iWatch از پنل‌های خورشیدی تعبیه شده زیر صفحه نمایش یا انرژی جنبشی ذخیره شده برای شارژ باتری استفاده می‌کند.

یکی از اصلی‌ترین نقص‌های فناوری‌های پوشیدنی مانند ساعت هوشمند یا دستبندهای نظارت بر علائم حیاتی بدن، نیاز به شارژ مداوم باتری آنها است.

نسل نخست ساعت هوشمند iWatch اپل که در سه ماهه دوم 2014 به بازار عرضه خواهد شد، از فناوری‌های موجود برای شارژ بی‌سیم باتری استفاده می‌کند؛ اما محققان این شرکت بدنبال توسعه روش‌های جدیدی برای شارژ خودکار باتری و عرضه نسل پیشرفته‌تری از این ساعت هوشمند هستند.

طرح ثبت اختراع شده توسط شرکت اپل در سال 2011 برای ساعت هوشمند شامل صفحه نمایش خمیده و انعطاف‌پذیر، افزایش عمر باتری با آرایه‌ای از پنل‌های خورشیدی یا منبع ذخیره‌سازی انرژی جنبشی برای شارژ باتری است.

نصب پنل خورشیدی زیر صفحه نمایش و استفاده از انرژی خورشید برای شارژ باتری از جمله طرح‌هایی است که در حال حاضر توسط شرکت کاسیو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ساعت G-Shock کاسیو، پنل‌های خورشیدی کوچکی زیر صفحه نمایش تعبیه شده‌اند که از انرژی خورشید برای شارژ باتری استفاده می‌کنند.

با توجه به صفحه نمایش خمیده و انعطاف‌پذیر ساعت هوشمند iWatch، امکان نصب پنل‌های خورشیدی ظریف زیر صفحه نمایش وجود دارند و برای تبدیل انرژی جنبشی نیز باید دستگاهی دور مچ دست یا پا بسته شود تا بتواند انرژی جنبشی را ذخیره و برای شارژ بی سیم باتری مورد استفاده قرار دهد.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,نظارت هوشمند بر گیاهان با فلاور پاور
نوشته شده در چهارشنبه 16 بهمن 1392
بازدید : 17
نویسنده : Hadi


نظارت هوشمند بر گیاهان با فلاور پاور

گل ها جاندارانی زیبا و لطیف بوده و از این رو به مراقبت دقیق و بسیار نیاز دارند. آیا به شیوه ای هوشمند برای نظارت بر گیاهان خود علاقمند هستید؟ "پَرِت فلاور پاور" که از طریق یک برنامک کنترل می شود می تواند گزینه ای مناسب برای شما محسوب شود. این وسیله هوشمند که از فناوری بلوتوث سود می برد دارای ابعاد3.5×7×19.5 اینچ و وزن 45 گرمی است.

فلاور پاور از ظاهری همانند یک شاخه کوچک برخوردار بوده، اما در داخل آن حسگرهایی قرار دارند که می توانند نور خورشید، رطوبت خاک، میزان کود و دما را کنترل کنند. با استفاده از فناوری بلوتوث و برنامک مخصوص خود، فلاور پاور با دستگاه های قابل حمل شرکت اپل شامل تلفن های همراه آی فون 4S، 5، 5C، 5S، تبلت های آی پد ایر، 4، 3، 2 و یا آی پاد تاچ 5G جفت شده و امکان مراقبت هر چه بهتر از گیاهان را فراهم می کند. نیروی مورد نیاز این وسیله از طریق یک باتری AAA تامین شده و به وسیله آن می توانید بر یک و یا چند گیاه به صورت همزمان نظارت کنید.
:: موضوعات مرتبط: فناوری ,رونمایی از كهكشاني اس 5 سامسونگ در "24 فوريه"
نوشته شده در سه شنبه 15 بهمن 1392
بازدید : 13
نویسنده : Hadi


رونمایی از كهكشاني اس 5 سامسونگ در "24 فوريه"
شركت سامسونگ،24 فوريه را براي رونمايي كهكشاني اس 5 انتخاب كرده است.
بعد از حدس و گمان هاي بسيار در خصوص تاريخ رونمايي جديدترين محصول كهكشاني سامسونگ،اين شركت بالاخره دست به كار شد و تاريخ رونمايي اسمارت فون جديدش را اعلام كرد.

بر اساس اين اعلاميه روز 24 فوريه ساعت 20:00 به وقت محلي بارسلونا تلفن همراه گلكسي اس 5 خودنمايي خواهد كرد.

شنيده ها حاكي از آن است كه اين محصول به حسگر تشخيص اثر انگشت،نمايشگر 2K ،دوربين 16 مگاپيكسلي مجهز شده و سيستم عامل آن اندرويد 4.4 است.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,با اين موبايل با کیفیت 4K فيلم برداري كنيد!
نوشته شده در سه شنبه 15 بهمن 1392
بازدید : 17
نویسنده : Hadi


با اين موبايل با کیفیت 4K فيلم برداري كنيد!
ال جي قابليت ضبط فيلم هاي فوق اچ دي را به دوربين جي 2 پرو اضافه كرده است.
اين روزها با نزديك شدن به كنگره بين المللي موبايل شركت هاي سازنده اين وسيله تلاش مي كنند تا محصولاتي با امكانات بي نظير را در اختيار علاقه مندان قرار دهند.

ال جي نيز براي عقب نماندن در بازار رقابت يك دوربين بسيار با كيفيت را روي تلفن همراه جديد خود موسوم به G2 Pro نصب كرده است.اين دوربين جديد مي تواند با كيفيت فوق اچ دي يا 4K فيلم برداري كند.

از ديگر ويژگي هاي دوربين G2 Pro مي توان قابليت تهيه تصاوير 13 مگاپيكسلي اشاره كرد.اين دوربين به حسگر لرزشگير اپتيكالي مجهز شده است.

تلفن همراه LG G2 Pro در كنگره بين المللي موبايل بارسلونا رونمايي مي شود.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 15
نویسنده : Hadi


یک خبر از ساعت هوشمند اپل: "آی واچ" خودشارژ است
نیویورک تایمز در گزارشی درباره iWatch نوشت ساعت اپل هم به صورت خودشارژ و هم خورشیدی شارژ شده و نیازی به اتصال آن به شارژر نیست.
سال گذشته شارژ بی سیم نکسوس 4 و لومیا 920 نوکیا را دیدیم اما در ابعادی مانند ساعت، فناوری شارژ بدون سیم را شاید اپل برای اولین بار وارد دنیای کامپیوترهای پوشیدنی کوچک کند.

طرز کار آن نیز بدین صورت است که از یک پایه شارژ فیزیکی تولید میدان مغناطیسی می کند و سپس این میدان مغناطیسی توسط حلقه های فلزی برداشته شده و به سوی دستگاه مورد نظر ارسال شده و عمل شارژ با تولید برق واقعی انجام شود.

مدل دیگری از شارژ کامپیوترهای پوشیدنی از استفاده از انرژی حرکتی کاربر motion technology است که با حرکت دست افراد و سایر اعضای بدن انسان، تولید انرژی حاصل از حرکت، تبدیل به الکتریسیته شده و باعث شارژ ابزار مورد نظر می شود.

منابع نزدیک به این خبر از وجود لایه ای از سلول خورشیدی به ساعت اپل نیز گفته اند که اکنون در بسیاری از ابزارهای مدرن کنونی وجود دارد.

بنابراین فعلا شارژ بی سیم، شارژ حرکتی و شارژ از طریق انرژی خورشیدی، سه راهی است که اپل برای ساعت هوشمند خود مورد آزمایش قرار داده تا ببینیم هنگام عرضه نهایی کدام یک از تکنولوژی ها را مورد استفاده قرار خواهد داد.

اپل راههای دیگری نیز برای شارژ ابزارهای جدید خود آزمایش کرده است که هنوز متناسب با محصولات  کنونی نبوده و ممکن است در آینده به سایر ابزارها ملحق شود.

فقط اپل نیست که برای شارژ کامپیوترهای پوشیدنی خود فکر می کند، بلکه گوگل گلس یا همان عینک گوگل نیز باعث شده تا لابراتوار گوگل سخت در تلاش باشد تا چنین فناوری هایی را توسعه دهد.

بنابراین مسابقه برای یافتن راههای آلترناتیو باطری های سنتی از یک طرف، و عمر باطری بالاتر برای ابزارهای جدید، این کمپانی ها را در رقابت سرسختانه قرار داده است.

5 سال پیش شاید کسی دنبال توسعه تجاری چنین محصولاتی نبود اما اینکه با توسعه کامپیوترهای پوشیدنی این امر ضروری به نظر می رسد و مشکل باطری و عمر باطری برای محصولات جدید معضل شده است.

شاید آنچه نقطه مشترک توسعه دهندگان باشد، رسیدن به "خود شارژی" است تا ابزار مورد نظر بدون واسطه فیزیکی خودشان شارژ شوند.

لری پیج از موسسین گوگل سال قبل گفت مشکل باطری ها در گوشی هوشمند و تبلت به قدری زیاد شده که باید مجددا اختراعی در این زمینه صورت گیرد تا باطری از حالت معضل تکنولوژی بیرون بیاید.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 12
نویسنده : Hadi


ابررایانه‌ها چگونه به حل مشکلات پیچیده کمک می‌کنند؟

نسل جدید ابررایانه‌ها با بهره‌مندی از قدرت محاسباتی شگفت‌انگیز به حل بزرگترین مشکلات علمی جهان از جمله تحلیل حجم عظیم داده‌های نجومی کمک می‌کنند.

ابررایانه‌های امروزی صدها هزار برابر سریعتر و قدرتمندتر از رایانه‌های رومیزی هستند و سرعت بالای آنها از طریق پردازش موازی تأمین می‌شود که با استفاده از چندین هزار پردازنده، محاسبات را بطور همزمان انجام می‌دهند.

از این دستگاه‌های پرقدرت در تحقیقات علمی مانند پیش‌بینی وضع آب‌وهوا تا مدلسازی مغز انسان استفاده می‌شود، اما آنچه ابررایانه‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند، اندازه و دشواری وظایفی است که توسط دستگاه قابل حل هستند.

ابررایانه‌ها از اجزای رایانه‌های متداول ساخته می‌شوند، اما قطعات مختلف به گونه‌ای یکپارچه سازی شده‌اند که انجام میلیون‌ها محاسبه در ثانیه را امکانپذیر می‌کنند.

نخستین ابررایانه جهان

نخستین ابررایانه جهان در دهه 1960 میلادی توسط «سیمور کری» از محققان CDC طراحی و در سال 1964 میلادی دستگاه CDC6600 بعنوان نخستین ابررایانه جهان معرفی شد؛ این محقق با تأسیس یک شرکت در سالهای 1976 و 1985 میلادی به ترتیب ابررایانه‌های Cary-1 و Cray-2 را طراحی کرد.

ابررایانه‌های اولیه از تعداد کمی پردازنده تشکیل شده بودند، اما در دهه 1990 میلادی آمریکا و ژاپن ابررایانه‌هایی شامل هزاران پردازنده طراحی کردند.

ابررایانه Paragon شرکت اینتل در سال 1993 میلادی، ابررایانه شرکت فوجیتسو با نام Numerical Wind Tunnel شامل 166 پردازنده در سال 1994 میلادی و بعد ابررایانه SR2201 شرکت هیتاچی متشکل از دو هزار پردازنده در سال 1996 میلادی توانستند عنوان سریعترین ابررایانه‌های جهان را از آن خود کرد.

ابررایانه Tianhe-2 چین نیز در ماه ژوئن 2013 (خرداد 92) بعنوان سریعترین ابررایانه جهان انتخاب شد.

عملکرد ابررایانه به فلاپ (flops) اندازه‌گیری و محاسبه می‌شود و سرعت ابررایانه‌های فوق پیشرفته جدید به پتافلاپ (petaflops) رسیده است.

رتبه‌بندی قویترین ابررایانه‌ها

در رتبه‌بندی قویترین ابررایانه‌های جهان (TOP500) فهرستی از 500 ابررایانه فوق سریع و پرقدرت جهان تهیه شده است که در حال حاضر ابررایانه Tianhe-2 چین با سرعت پردازش 33.86 پتافلاپ، ابررایانه Cray Titan با 17.59 پتافلاپ و ابررایانه Sequoia با قدرت 17.17 پتافلاپ در رتبه‌های اول تا سوم جای دارند.

حل مشکلات پیچیده علمی

محققان از ابررایانه‌های پرقدرت برای حل مسائل پیچیده اختر فیزیک تا علوم اعصاب بهره می‌برند.

از ظرفیت عظیم محاسباتی ابررایانه‌ها برای پاسخ دادن به سوالات اساسی در مورد خلقت جهان در زمان انفجار بزرگ (Big Bang) استفاده شده است؛ محققان مرکز محاسباتی پیشرفته تگزاس (TACC) با کمک یک ابررایانه، شکل‌گیری کهکشانهای اولیه و محققان مرکز تحقیقات ایمز ناسا تولد ستارگان را شبیه‌سازی کردند یا با کمک ابررایانه آی‌بی‌ام در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس، فیزیکدانان اسرار ماده تاریک را مورد بررسی قرار دادند.

پیش‌بینی مسیر توفان‌های عظیمی مانند آیک (Ike) در سال 2008 میلادی یا تهیه مدلی از تغییرات جهانی آب‌وهوایی از دیگر حوزه‌های متکی بر ابررایانه‌ها محسوب می‌شوند.

به دلیل ممنوعیت آزمایش سلاحهای هسته‌ای در برخی کشورهای جهان، شبیه‌سازی‌های دقیقی توسط ابررایانه‌ها انجام می‌شود؛ ابررایانه سکویا (Sequoia) در آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور برای جایگزینی آزمایش انفجار هسته‌ای با شبیه‌سازی‌های پیشرفته طراحی شده است.

متخصصان مغز و اعصاب نیز برای مدلسازی از مغز انسان به استفاده از ابررایانه‌های پرقدرت روی آورده‌اند.

پروژه مغز آبی (Blue Brain) شامل تهیه یک مغز مجازی و کامل انسان است؛ محققان سوئیسی در این پروژه از ابررایانه Blue Gene برای شبیه‌سازی ساختارهای مولکولی مغز یک پستاندار واقعی استفاده می‌کنند. در سال 2006 میلادی محققان موفق به شبیه‌سازی یک ستون کامل از سلول‌های عصبی مغز موش شدند.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,سریع ترین تبلت دنیا
نوشته شده در سه شنبه 15 بهمن 1392
بازدید : 17
نویسنده : Hadi
| نظرات ارسال شده (2)| تعداد بازديد (70)||


سریع ترین تبلت دنیا
شرکت سامسونگ و یکی از محصولات ویژه آن رتبه اول سرعت در پردازش و عملکرد را بین سایر شرکت‌های سازنده کسب کرده است.
شرکت سامسونگ اعلام کرده که با سرعت بیشتری به نسبت سایر رقبا به ویژه apple محصول جدید خود را که یک tablet می‌باشد راهی بازار تجاری دنیا خواهد کرد.

گفتنی است، بر اساس تحقیقات صورت گرفته Galaxy Note 1.10 شرکت سامسونگ در آزمون سریع‌ترین تبلت بوده و سایر محصولات مانند ipad Air شرکت اپل در جایگاه دوم Nexuse 79 شرکت گوگل در جایگاه سوم به لحاظ سرعت قرار گرفته‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، بر اساس تحقیقات ipad 2 شرکت apple که سه ساله است کندترین سرعت را کسب کرده است.

کارشناسان معتقد هستند که کاربران در هنگام خرید تبلت‌ها باید به نکاتی همانند، عمر باتری، سرعت پردازش داده‌ها، فضای ذخیره‌سازی و قیمت محصول را به دقت مورد بررسی قرار داده و متناسب با نیاز کاری و بودجه‌ی تخصیصی اقدام به خرید نمایند.

در آزمون سرعت tablet که مورد آزمایش قرار گرفته مواردی مانند مرور صفحات وب، بارگذاری صفحات، باز کردن برنامه‌ها و ویدئوها مدنظر بوده و سامسونگ بالاترین امتیاز را کسب کرده است.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 13
نویسنده : Hadi


تامین انرژی قطعات الکترونیکی با مایع بدن یک حشره سایبورگ

محققان ژاپنی حشره نیمه‌رباتیکی را تولید کرده‌اند که انرژی مورد نیاز برای قطعات الکترونیکی را از طریق مایع بدن خود تأمین می‌کند.

 پیش‌بینی‌ می‌شود که در آینده پهپادهای رباتیک در اندازه یک سوسک کوچک طراحی شوند، اما فناوری‌های متعددی برای توسعه تجهیزات جاسوسی پیشرفته مورد نیاز است.

محققان در مسیر توسعه ریز پهپادها، اقدام به طراحی حشرات سایبورگ یا نیمه‌رباتیک کرده‌اند؛ در این روش یک یا دو سوزن مخصوص وارد بدن حشره شده و پالس‌های الکتریکی را به مغز ارسال می‌کنند که منجر به اعمال تغییر در مسیر حرکت حشره می‌شود.

حتی اگر این حشرات سایبورگ به درستی طراحی شوند، عمر مفید و مدت زمان زنده ماندن حشره بسیار محدود خواهد بود.

مشکل دیگر در استفاده از حشرات واقعی برای ساخت حشرات نیمه رباتیک، نداشتن باتری است؛ بسیاری از قطعات الکترونیک متصل به بدن حشره مانند دوربین‌های ریز مینیاتوری نیازمند باتری هستند و افزودن باتری باعث سنگین‌تر شدن وزن حشره می‌شود.

محققان دانشگاه کشاورزی توکیو با همکاری دانشگاه اوزاکا روش جدیدی برای تأمین انرژی قطعات الکترونیک ایجاد کرده‌اند.

در این روش، سلول سوختی به بدن حشره نیمه‌رباتیک – سوسک سایبورگ – متصل شده و انرژی مورد نیاز از مایع درون بدن خود حشره تأمین می‌شود؛ مخزن کوچکی درون بدن حشره وجود دارد که حاوی نوعی شکر موسوم به ترهالوز (trehalose) است.

این شکر بوسیله آنزیم‌های درون مخزن شکسته شده و گلوکز تولید می‌کنند که می‌تواند برای تأمین انرژی سلول سوختی مورد استفاده قرار بگیرد.

در گامی دیگر به سوی ساخت تسلیحات لیزری شرکت لاکهید مارتین یک لیزر فیبری 30 کیلوواتی را با ترکیب‌کردن چند لیزر به شکل یک پرتو نوری منفرد، تولید کرده است.

 بر اساس ادعای شرکت کانادایی سازنده، این قدرتمندترین لیزری است که در عین حال قادر است کیفیت پرتو و کارآیی الکتریکی‌اش را حفظ کرده و راه را برای تولید سیستم‌های  لیزری مناسب هموار کند.

لاکهید مارتین مدعی است اگرچه تسلیحات لیزری با موفقیت در گذشته آزمایش شده‌اند و می‌توانند اهداف را رهگیری و نابود کنند، اما به دلیل ماهیت ناکارآمد لیزرهایشان به عنوان تسلیحات تاکتیکی عملیاتی نیستند.

این در حالی است که لیزر جدید دارای کاربردهای متنوعی در بسترهای نظامی هوایی، زمینی و دریایی خواهد بود.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,آموزش گام به گام اکسل2
نوشته شده در سه شنبه 15 بهمن 1392
بازدید : 17
نویسنده : Hadi

همان طور که می دانید امروزه برای استخدام شدن در هر سازمان، شرکت و یا تشکیلاتی باید با تعدادی از نرم افزارهای مرسوم موجود در کامپیوتر های شخصی آشنایی داشته باشید که یکی از آنها نرم افزار اکسل است که از زیر مجموعه های مایکروسافت آفیس است.

 ما قصد داریم شما را با محیط اکسل آشنا کرده و تمام فوت و فن های آن را به شما آموزش دهیم و سعی کردیم که آموزش را از موارد پایه ای آغاز کنیم.

فیلتر کردن اطلاعات
در لیست های طولانی برای مشاهده داده های خاص می توان از قابلیت Filter استفاده کرده و نمایش اطلاعات را براساس یک یا چند داده خاص محدود کرد.
فرض کنید در مثال فوق، لیست متنوعی از رشته های تحصیلی را داشتیم و می خواستیم در این لیست فقط اطلاعات کسانی را که در رشته کامپیو‌تر تحصیل کرده اند، مشاهده کنیم.

آموزش گام به گام اکسل2

 

برای اینکار یکی از سلول های لیست را انتخاب کرده و از زبانه Data بخش Sort & Filter بر روی دکمه Filter کلیک کنید.
اگر روی فلش پایین رونده در ستون رشته تحصیلی کلیک کنید، خواهید دید که در بخش Text Filters گزینه Select All انتخاب شده است. با کلیک در کادر انتخاب گزینه Select All انتخاب فعلی لغو شده و می توانید تنها گزینه «کامپیو‌تر» را انتخاب کنید.
پس از کلیک روی دکمه OK، داده های لیست فیلتر شده و تنها رکوردهایی که از «کامپیو‌تر» هستند، نمایش داده می شوند.


:: موضوعات مرتبط: فناوری ,ویندوز 8 یا 8.1 کدامیک؟
نوشته شده در سه شنبه 15 بهمن 1392
بازدید : 23
نویسنده : Hadi


ویندوز 8 یا 8.1 کدامیک؟
اگر شما به روی سیستم خود ویندوز جدید مایکروسافت یعنی ویندوز 8 را نصف کرده اید، حتما دوست دارید تا درباره ی آپدیت جدید و رایگان این ویندوز 801 اطلاعاتی کسب کنید.
بسیاری از کاربران به دنبال این جوانبد که چرا درست بعد از چندین ماه این آپدیت عرضه شد و آیا لازم است تا به 8.1 کوچ کنیم؟

 در این گزارش سعی شده تا  با 5 تفاون این 2 ویندوز آشنا شویم.


بازگشت دکمه START

مایکروسافت با  عرضه ویندوز 8 خیلی از طرفداران خود را  عصبانی کرد دلیل  این عصبانیت حذف دکمه استارت بود که از زمان ویندوز 95 تا به  الان حظور داشت.مایکروسافت در جواب این منتقدان خشمگین آیکون استارت را در آپدیت 8.1 برگرداند ولی نه به صورت قبل بلکه شما با فشردن ایکون استارت  صفحه اولیه  ویندوز 8 منتقل خواهید شد.

*شخصی سازی بیشتر در صفحه  استارت

 مایکروسافت با اضافه کردن 2 سایز جدید برای تغییر آیکون ها در صفحه استارت، دست شما را برای چينش هر چه بهتر آیکون های خود باز گذاشته است.

*برنامه های خود را سریعتر پیدا کنید

 مایکروسافت با اضافه کردن آیکون در صفحه اولیه ویندوز  برای دسترسی سریعتر به برنامه های نصب شده  توسط کاربر این کار را ساده تر و سریعتر کرده است.

*مشاده 4 تصویر همزمان

 در ویندوز 8، شما تنها می توانستید 2 برنامه را به صورت  در کنار هم ببینید اما در آپدیت جدید این محدودیت به 4 برنامه ارتقاء پیدا کرده است.

* برنامه ای برای تصاویر شما

 برنامه دیگری که تغییر کرده است برنامه ای برای مشاده و ایجاد تغییرات در تصاویر شماست این برنامه با طراحی ساده تر نسبت به ورژن قبلی  خود و همچنین اضافه  شدن قابلیت های جدید برای ایجاد تغیرات شما را از نصب برنامه دیگر  بی نیاز می کند.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,رانندگی راحت تر با محصول جدید apple
نوشته شده در سه شنبه 15 بهمن 1392
بازدید : 17
نویسنده : Hadi


رانندگی راحت تر با محصول جدید apple
پژوهشگران در شرکت apple یک محصول خارق‌العاده‌ای را بر روی دستگاه‌های اتومبیل ایجاد کرده‌اند که سبب آسان شدن کار افراد در هنگام رانندگی می‌شود.
شرکت apple در حال راه‌اندازی طرحی به نام icar است.

گفتنی است، شرکت apple در نظر دارد که پا را از حد ساخت گوشی هوشمند و یا تبلت فرا‌تر نهاده بر روی داشبورد خودروهایی مانند فورد و BMW ظاهر شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، با استفاده از نرم‌افزار apple که تحت سیستم عامل ios کار می‌کند کاربران قادر به ارسال فرامین صوتی به خودرو و دریافت بازخورد مناسب از ماشین خواهند بود.

با استفاده از این نرم‌افزار کاربر در حین رانندگی می‌تواند عملیاتی مانند تنظیم برخی فرامین برای ماشین، گوش دادن و ارسال پیام‌های صوتی و مکتوب، گوش دادن به موسیقی و استفاده از صفحه نمایش تمام لمسی را در اختیار داشته باشد.

این ویژگی‌ها در apple Ios ۷ به زودی در اختیار همگان قرار خواهند گرفت.
 
apple این اقدام را در رقابت‌ تنگاتنگ با google که سعی در ادغام خودرو‌ها با سیستم عامل اندورئید دارد، انجام می‌دهد.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,بازدید : 11
نویسنده : Hadi


حذف علامت‌های عجیبی که جایگزین حروف فارسی کیبورد شده‌اند+ترفند
اگر شما هم از کاربران ویندوز xp و یا 7 هستید و هنگام استفاده از برنامه‌های ویندوزی با مشکل جایگزینی علامت سوال و یا علامت‌های عجیب به جای حروف فارسی هستید، مقاله‌ی زیر را دنبال کنید.
اگر شما از کاربران ویندوز xp هستید، طبق دستور زیر عمل کنید.

1. control panel را از منوی استارت انتخاب نمایید.

2. اگر کنترل پنل شما به حالت Category view می‌باشد، بر روی
Date,time,language and regional option بروید و سپس regional and language option را انتخاب نمایید ولی اگر کنترل پنل شما به حالت classic view است، بر روی گزینه‌ی regional and language option کلیک و زبانه‌ی advance را انتخاب نمایید.

1.در قسمت Select a language to mach the language version of the non-unicode programs you want to use از منوی انتخاب گزینه‌ی فارسی(farsi) را انتخاب نمایید.

ممکن است با پیغامی مبنی بر این‌که به CD یا DVD ویندوز نیاز دارید اعلام شود که در مواجه به این پیغام باید CD ویندوزی که نصب کرده‌اید را داخل سی دی رام قرار دهید و در آخر ویندوز خود را ریست کنید ولی اگر از کاربران ویندوز 7 هستید، از منوی استارت، control panel را انتخاب نمایید.

اگر کنترل پنل شما به حالت category باشد، گزینه‌ی clock,language and region را انتخاب و بر روی region and language بروید اما گر کنترل پنل شما به حالت large icons و یا small icons است، گزینه‌ی regional and language را انتخاب کنید.

سپس بر روی زبانه‌ی administrator کلیک کنید. در قسمت language for non-unicode programs دکمه‌ی change system locale را بزنید. حال از منوی انتخاب زبان Persian را برگزینیدT با انجام مراحل بالا دیگر از دست علامت سوال و علامت‌های عجیب خلاص می‌شوید.

:: موضوعات مرتبط: فناوری ,تعداد صفحات : 5